Komplet “brioszka” z włóczki Novita 7 Brothers Polaris

Komplet “brioszka” z włóczki Novita 7 Brothers Polaris

“Brioszka, brioche…” te słowa użyte w kontekście dziewiarskim napawały mnie niepewnością. Ale pierwsze doświadczenie z tą techniką okazało się całkowicie pozytywnym doświadczeniem. Okazało się, że brioszka to – w uproszczeniu – ścieg patentowy, przerabiany dwoma kontrastowymi włóczkami. W tym przypadku zdecydowałam się nie tylko na kontrast kolorów, ale i składu oraz na użycie włóczki wielokolorowej. Efekt mnie bardzo zadowala, a i obdarowane dziecię je sobie ceni. Komplet jest ciepły, mięsisty, przyjazny i efektowny, prawda? Czego chcieć więcej?!  

Połączyłam w nim nitkę włóczki skarpetkowej ze znanej, klasycznej linii fińskich włóczek Novita 7 Brothers Polaris – to odmiana linii 7 Brothers inspirowana światłami strefy polarnej – w odcieniu Konstelacje, na który składają się granatowe, niebieskie, błękitne oraz jasno-zielone, czy wręcz kanarkowe tonacje. Jako uzupełnienie posłużyła włóczka bawełniano-akrylowa Katia Alabama w odcieniu pistacji. Wzór wybrałam na Ravelry i jest to OhBoy! Katrin Schubert.

Dziecko w dzianinowej czapce i kominie wzorem brioszka z włóczki Novita 7 Brothers Polaris

Komplet brioszka Novita 7 Brothers Polaris

Robótka na drutach z kolorowej włóczki Novita 7 Brothers Polaris
Novita 7 Brothers Polaris Konstelacje

Jeśli chcecie bardziej szczegółowo dowiedzieć się, dlaczego brioszka wcale nie jest trudna, gdzie szukać dobrych instrukcji i ciekawych brioszkowych wzorów zajrzyjcie na blog

Smacznej brioszki życzę!;-)