Nutki na skarpetach z przejściami kolorystycznymi

Nutki na skarpetach z przejściami kolorystycznymi

Nutki na skarpetach z przejściami kolorystycznymi

Wzór nutek skradł nie tylko moje serce. Gdy pokazałam w Social Mediach te skarpetki wg projektu Saara Toikka, okazało się, że wiele osób reaguje na nie żywo i pyta o wzór… 

https://woolloop.pl/produkt/wloczka-novita-louhetar-sukkalanka-z-bawelna/

Tymczasem wzór owszem został opublikowany przez producenta włóczek Novita i jest nawet darmowy, ale niestety wyłącznie w języku fińskim. Wśród osób zainteresowanych znalazła się Pani Joanna, której niestraszne są potyczki z różnymi językami obcymi, ani tym bardziej z dziewiarskimi wyzwaniami i postanowiła wziąć “nutki” na warsztat. Skorzystała z fińskiego opisu (zapewne w ruch poszedł poczciwy Google Translator) i schematu zamieszczony przez autorów.

W efekcie powstały pierwsze polskie “nutki” z włóczki Louhetar Sukkalanka połączonej z klasyczną włóczką skarpetkową 6 ply Nalle. Zobaczcie, jak piękne gradientowe przejścia kolorystyczne stanowią łagodne tło dla wyrazistych nutek!

Skarpetki będą prezentem dla osoby z branży muzycznej. Chyba trudno o bardziej uroczy prezent “od serca”, prawda?

dziergane skarpetki w nutki Novita Louheter Sukkalanka woolloop
dziergane skarpetki w nutki Novita Louheter Sukkalanka woolloop

Wzór na skarpetki w nutki

Wzór – nie ma się co oszukiwać – do najłatwiejszych nie należy. Użyty w nich żakard wymaga precyzji i dużo pracy. Pani Joannie zajęło to kilkanaście godzin pracy. Ale jak sama mówi:

Takie skarpetki noszą się wspaniale! Komfort dla stóp – nieporównywalny z tym przy zwykłych skarpetkach ze sklepu.

druty z zylka i robotka z wzorem nutek

Chcesz takie skarpetki?

Wiem już, że do Pani Joanny zgłaszają się kolejni chętni na “nutkowe skarpety”. Zrobiły wrażenie! Dziewiarski profil Pani Joanny możecie podejrzeć na Instagramie pod nazwą knittingstyle_by_gra i nawet zamówić tam swoje “nutki”.

Jeśli skusicie się na samodzielne ich dzierganie, kliknijcie w link w paragrafie powyżej, by zobaczyć wzór i pamiętajcie, że na parę skarpetek z nutkami w rozmiarze 38 potrzeba ok. 100 g włóczki podstawowej (można wykorzystać tu włóczkę wełniano-bawełnianą Rellana Tutti Frutti, bo Louhetar Sukkalanka nie jest już produkowana (1 motek) oraz ok. 50 g kontrastowej włóczki Novita Nalle i dzierga się je na drutach 3 mm.

Jeśli lubisz szczególnie włóczki skarpetkowe o pięknych przejściach kolorystycznych i niecodziennych wybarwieniach, sięgnij po ręcznie farbowaną  włóczkę Meilenweit JAM firmy Lana Grossa. Do tego projektu trzeba przerabiać ją podwójną nitką.

——–

Zapisz się na newsletter i korzystaj ze wzorów, rabatów i odbierz 10% na pierwsze zakupy!

podpis bez tła 1

——–

P.S. Jeśli ta praca zainspirowała Cię do własnego wyrobu z włóczek woolloop, pochwal się koniecznie oznaczając #woolloop_pl lub @woolloop.pl na Instagramie lub Facebooku lub po prostu prześlij swoje zdjęcia z komentarzem na biuro@woolloop.pl. A ja chętnie pokażę Twoje dzieło światu:-)