2 koralowe komplety z włóczki Woolinen

2 koralowe komplety z włóczki Woolinen

A gdyby tak…

  • wziąć nową włóczkę i dziegrać chustę,
  • …a do tej chusty jeszcze czapeczkę,
  • …a do tej czapeczki jeszcze i mitenki…
  • …a może to wszystko 2 razy
  • …dla dwóch kobiet
  • …różnymi wzorami.

Oto do czego prowadzi kreatywność i “zespół niespokojnych rąk” u dziewiarki:-) Znacie to, prawda?

Pani Maria, autorka bloga Motto z motka zadziwia mnie jednak nie tylko swoimi dziewiarskimi pomysłami i ich bardzo wytrwałą i piękną realizacją, ale wciąż urzeka niezwykle lekkim piórem. Wpisy o Jej dziewiarskich wyczynach czyta się, jak dobrej jakości, eseje. Zapraszam na blog – zajrzyjcie koniecznie!

Tymczasem pokaże Wam, w jaki sposób Pani Maria użyła włóczki merynosowo- lnianej Woolinen, naszej nowości, bułgarskiej firmy Performance i to dwukrotnie w tym samym kolorze, który okazał się urzekający – “koral”. Prace wykonywane były raz z nici pojedynczej, raz z podwójnej. Wszystkie znakomite i unikatowe. Sama nie wiem, który bardziej mi się podoba… Ten gładki doskonale eksponuje nieco surową urodę wełniano-lnianej włóczki, a ten ażurowy (przerabiany podwójną nitką) wydaje się wprost idealnym zastosowaniem dla Woolinen. Zwłaszcza w tym kolorze. Ciekawe, co Wy o tym sądzicie?

Na blogu Pani Marii znajdziecie sporo informacji o różnych wyrafinowanych detalach tych wyrobów, które na pierwszy rzut oka mogą umknąć, ale które stanowią o ich wyjątkowości.

IMGP2561

azurowa czapka i szal na drutach z koralowej wloczki Woolinen autor Motto z motka

IMGP2124

mitenki na drutach z wloczki Woolinen autor Motto z motka

 

Pozwolę sobie zacytować opis samej włóczki przez Autorkę projektów. Jest bardzo poetycki:

Intrygująca jest ta barwa, pastelowa i miła dla oka, na pewno nie mdła. Soczysta i nieco gorzka. Jest to róż przypominający kolor grapefruita, a sterczące lniane nitki, ni to włókna ni patyczki kojarzą mi się z białymi osłonkami grapefruitowego miąższu.

Serdecznie dziękuję Panii Marii oraz Modelkom za możliwość publikacji zdjęć i podzielenia się informacjami o tych wyjątkowych, autorskich projektach!