Ażurowa chusta z Baby Alpaca DK

Ażurowa chusta z Baby Alpaca DK

Ażurowa chusta z Baby Alpaca DK

Autorką wzoru i trójkątnej chusty jest Pani Urszula, która wybrała na swój projekt Baby Alpaca DK Woolloop Yarns w intrygującym kolorze ochry lub płynnego miodu, który dla ułatwienia nazywam “musztardowym”. Zaczynam się jednak zastanawiać, czy ta prozaiczna, kuchenna nazwa nie odbiera mu nieco uroku, bo nie oddaje istoty tego niejednoznacznego, melanżowego odcienia. Tak, czy owak chusta w rękach i na drutach Pani Uli powstała przednia! 

Autorka podkreśla, że dzierganie ażurów z wełny alpakowej nie jest oczywistością, ponieważ z powodu włoska w alpakowych włóczkach ażury “lubią” się gubić. Tu jednak, jak widać, dzięki jedwabistej nitce i dobremu skrętowi baby alpaka oraz dość jasnemu kolorowi ażury widać aż miło:-)
woolloop.pl 16082231047311
Ażurowa chusta z baby aplaki w trakcie pracy. Ażur jest już nieźle widoczny przed blokowaniem.

Widać, że dziewiarka lubi ten kolor, bo tu prezentuje gotową już chustę w towarzystwie innych włóczek o zbliżonej tonacji. Bardzo lubię to zdjęcie:-)

unka 77 1609333795468
chusta z włóczki Baby Alpaca DK oraz inne musztardowe włóczki Pan Uli

Schemat chusty – prosty ażur, ale jaki efektowny!

Pani Urszula jest tak miła, że udostępnia Czytelnikom woolloop’owego bloga własny schemat chusty za darmo i skromnie zastrzega, że to prosty schemat i że nie jest to żadne odkrywcze dzieło, a Ona nie pretenduje do miana projektantki. Doceniam skromność, ale muszę przyznać, że wzór został wyjątkowo trafnie dobrany do projektu i gatunku oraz koloru włóczki.
Zwróćcie uwagę, że Pani Ula w trakcie robienia alpakowego, ażurowego szala była w stanie jednocześnie czytać (co dobrze ilustruje powyższe zdjęcie). Umiejętność tę podziwiam u innych dziewiarek nieodmiennie, bo mi się takie wygibasy nie udają. Jednak świadczy to z jednej strony i dziewiarskiej sprawności, a z drugiej o tym, że wzór naprawdę musi być intuicyjny i relatywnie prosty. Zachęcam więc do wypróbowania tego schematu i podzielenia się z innymi hobbistami.
Autorka przykazała mi co prawda, że powinnam schemat przerysować, ale – wybaczcie! – nie znalazłam czasu i wcale nie sądzę, bym była w stanie zrobić to lepiej. Zamieszczam zatem schemat w oryginale i proszę nie sypać na moją zapracowaną głowę zbyt ciężkich razów!

woolloop.pl 16082231047310

Tutaj Pani Urszula pracowicie rozrysowuje wzór na chustę.

darmowy schemat chusty z Baby Alpaca DK Woolloop Yarns
darmowy schemat chusty z Baby Alpaca DK Woolloop Yarns

Technikalia

Na chustę Dziewiarka zużyła 5,5 motka, czyli niecałe 300 g, Baby Alpaca DK w kolorze musztardowego (ochrowego) melanżu nr 114, zostawiając nieco włóczki na ewentualne dorobienie w przyszłości chwościków. Jak mówi Autorka włóczka jest “boska” (juhuu!). Zresztą zobaczcie sami opinię na instagramowym wpisie:
Baby Alpaca DK Woolloop Yarns opinia
Baby Alpaca DK Woolloop Yarns opinia Pani Urszuli

Gotowa chusta w kształcie trójkąta wyszła dość spora, a w całości prezentuje się cudnie. “Pootwierane” ażury wyglądają, pomimo prostoty wzoru, bardzo misternie. Nie wiem, czy dorabiałabym tu jeszcze chwosty. Chyba nie, ale to kwestia indywidualnych upodobań.

Dla mnie chusta jest perfekcyjna, jak smakowity, szlachetny, bursztynowy i półsłodki pitny miód.

Instagramowa galeria prac

Zaglądajcie na profil Pani Urszuli na Instagram @unka_77, a znajdziecie tam mnóstwo innych wysmakowanych projektów dziewiarskich. Wiele z nich to prace ażurowe lub z reliefami. Część z nich stanowią własne projekty Autorki, inne robione są wg wzorów znanych projektantów, a wszystkie z najlepszych włóczek i z wyczuciem sfotografowane w cieszących oko kompozycjach. Doskonałe źródło inspiracji dla każdej dziewiarki lub dziewiarza.

azurowa chusta z wloczki Baby Alpaca DK woolloop
ażurowa chusta z wloczki Baby Alpaca DK woolloop

6

5

3

Pani Urszuli dziękuję serdecznie za hojne udostępnienie zdjęć oraz schematu i podzielenie się opinią o Baby Alpaca DK!
——–
Jeśli ta praca zainspirowała Cię do własnego wyrobu z włóczek woolloop, pochwal się koniecznie oznaczając nas #woolloop_pl lub @woolloop.pl na Instagramie lub Facebooku lub po prostu prześlij swoje zdjęcia z komentarzem na biuro@woolloop.pl.

Miłego dziergania!

podpis bez tła 1