Dziecięcy komplet z włóczki Durable Norwool

Dziecięcy komplet z włóczki Durable Norwool

Dzisiaj podzielę się doświadczeniami z pracy z włóczką skarpetkową Norwool firmy Durable. Z tej ciekawej melanżowej mieszanki wełny z poliakrylem zrobiłam czapkę z kotkami – dla Synka kocioluba – oraz pasującą do niej bandamkę. Dla ożywienia i kontrastu połączyłam Norwool z czarną bawełną.

DSC 9943DSC 9944   DSC 9869 001

Techniki i wzory

W tym projekcie chciałam pobawić się moją ulubioną techniką shilouettes, łącząc ten interesujący biało-grafitowy melanż z czarnymi kocimi sylwetkami. Skorzystałam przy tym z wzoru szlaczka z kotami na… wyroby z koralików znalezionego na Pinterest. Czapkę robiłam na okrągło. Do kompletu powstała chustka bandamka w melanżowo-czarne pasy. Za wzór do bandamki posłużyła konstrukcja według Drops Raskal, w całości robiona ściegiem francuskim. Natomiast układ pasków z efektem ombre na chustce to już moja własna inwencja. 

DSC 9941

Doświadczenia

Całość wyszła dziecięca, a zarazem bardzo męska. Włóczka Norwool Durable jest miękka, bardzo dobrze skręcona, miła i ciepła i doskonale zachowuje się w praniu. Bardzo podoba mi się jej ciemny oplot. Zużyłam 50 g Durable Norwool oraz bliżej nieokreśloną ilość wygrzebanej w szafie czarnej, polskiej bawełny NN. Przerabiałam na metalowych drutach Addi nr 3. Czapkę oczywiście robiłam na okrągło. Po praniu wyrób zachowuje się idealnie, nie rozciąga się, nie mechaci. Synek bardzo chętnie nosi swój “kotkowy” komplecik:-) Więcej informacji i zdjęć tego projektu znajdziecie na moim blogu.

Użyta włóczka

Włóczka: Durable Norwool (skarpetkowa) 

Kolor: M004 biało-szary

Długość / waga: 142 m / 50 g

Skład: 20% wełna, 55% akryl i 25% poliamid