Dziergacy – kot na drutach z włóczek Novita

Dziergacy – kot na drutach z włóczek Novita

Pierwszy projekt amigurumi na drutach, który w życiu zrobiłam to zasługa Agnieszki, bardzo utalentowanej dziewiarki z Beskidów. Swój talent do tworzenia pełnych uroku wzorów dziewiarskich Aga wykorzystała do zaprojektowania kocura, któremu trudno się oprzeć.

Historia wełnianego kota

Dziergacy pojawił się w moim życiu już dawno. Wówczas jeszcze jako bezimienny kot zrobiony na drutach, którego wypatrzyłam w otchłaniach Internetu. I od razu skradł moje serce! Skontaktowałam się z jego projektantką, wówczas prowadzącą profil na Instagramie Druty na okrągło, którą teraz znajdziecie na profilu wool.side.

Dzięki uprzejmości Agnieszki – jego dziewiarskiej “mamy” – dostałam wówczas do testowania wzór na kotka. Koci przyodziewek był wtedy nieco inny niż obecnie – kardigan z minimalistycznym wzorem żakardowym. Kocurek w kardiganie stał się pierwszym w mojej dziewiarskiej karierze projektem amigurumi.
Robiłam go z wzorzystej włóczki Novita Nalle Pelto na drutach skarpetkowych i niestety nie wyważyłam do końca wielkości sweterka. Kocur wyszedł dość wątły, a w przydużym swetrze wyglądał, jak jaśniepan w tużurku o poranku:-) Tu wyleguje się na hamaczku, leń jeden!

kot dziergacy wloczka novita nalle

Zapisz się na newsletter woolloop, by nie przegapić nowości, specjalnych rabatów i darmowych wzorów!

 

Wyszedł nieco za szczupły, miał jednak poważne zalety:

  • dziecko go pokochało
  • umiał zakładać ramiona i wyglądał wtedy, jak… mój Syn, gdy się obrażał i buntował. Pokazanie obrażonemu akurat dziecku również obrażonego kocura skutkowało rozbrojeniem focha. Detonowało nadętą minę, która zmieniała się błyskawicznie w – początkowo skrywany, a potem już jawny – szeroki uśmiech:-) Was by też rozbroił, prawda?

36712067 1775903095831454 5436837660775677952 n 001

Kot na drutach dorasta

Przez kocura zaczęła się moja serdeczna korespondencja z Agnieszką, a potem wykluły konkretne plany na współpracę. Ponieważ Aga z upodobaniem dziergała przepiękne skarpetki z mojej włóczki Novita 7 Brothers i była z niej bardzo zadowolona, zaproponowała, że kolejna wersja kocurka powstanie właśnie z tej wytrzymałej skandynawskiej przędzy. I tak Aga została kocią mamą, a ja kocią ciocią, bowiem “ochrzciłam” wąsatego jegomościa mianem Dziergacego. Z czasem Dziergacy trafił jako pierwszy pakiet dziewiarski na półki woolloop.

Obecnie, wykonywany wg wzoru Agnieszki Dziergacy jest kotem dorodnym (ok. 40 cm wzrostu), godnym i eleganckim. Zrobiony z załączanej do wzoru, certyfikowanej fińskiej włóczki skarpetkowej Novita 7 Brothers i wypełniony również certyfikowaną kulką poliestrową (która też jest składową pakietu) nadaje się do prania i może być bez problemu używany przez dzieci.

Moda się zmienia, zatem i kot zmienił wdzianko. W pakiecie występuje w pasiastym, twarzowym sweterku. Wiecie, dlaczego pasiastym? Otóż, zdradzę Wam sekret, Dziergacy to kocur z ambicjami. Marzy, by zostać… tygrysem. Tylko ciiii!

A oto twarz (to znaczy… mordka) naszej kociej przygody dziewiarskiej z bliska!

Dziergacy kot w sweterku portret amigurumi woolloop Druty na okraglo

Gdy krótko przed Drutozlotem wykonany przez Agę kocurek trafił osobiście w moje ręce, zareagowałam tak. Inaczej się nie dało!

wzor na kota na drutach

Kot – indywidualista

Ponieważ każdy szanujący się kot ma swój indywidualny charakter, postanowiłam, że oferując pakiet z kotem, dam Dziewiarkom możliwość samodzielnego zaprojektowania kolorystyki, by możliwie zindywidualizować kocury. A może nawet upodobnić je do realnych domowych zwierzaków…

Kupując pakiet z Dziergacym, możesz decydować, z jakich kolorów włóczki Novita 7 Brothers powstanie, tak, by odpowiadał Twojemu lub Pociechy gustowi. Sweterek lub samego kota możesz też wykonać z tweedowej wersji włóczki Novita 7 Brothers Nummi . Sweterek będzie wyglądał też rewelacyjnie zrobiony z układającej się w paski włóczki Novita 7 Brothers Raita. A jego wieczorowa wersja z Novita 7 Brothers Lapintaika ze srebrną nitką i cieniowaniem. Wybór zaiste dla prawdziwego indywidualisty!

Na zdjęciu oraz na stronie produktu można podejrzeć kocury, które Aga wykonała w innych kolorach i zmodyfikowanych sweterkach. Wszystkie dziergane są według tego samego schematu, jak w pakiecie i zdobi je ten sam szelmowski uśmiech. Za każdym razem nieco inny, oczywiście;-)

70942697 2441213249300432 7452578289392025600 n 001

Co znajduje się w pakiecie z wzorem kota na drutach?

Pakiet z Dziergacym zawiera:
  • wzór na kota w sweterku (wzór w języku polskim), do wykonania na drutach,
  • 3 motki fińskiej włóczki skarpetkowej Novita 7 Brothers (3 x 100g, czyli 300 g w dowolnych kolorach spośród dostępnych w sklepie, jeden z motków może być z włóczek Novita 7 Brothers Raita lub Lapintaika, o których piszę powyżej). Włóczki jest tyle, że wystarczy na kota i jeszcze na małe co-nieco,
  • wypełnienie – certyfikowane kulki poliestrowe, ok. 100 g
  • bezpieczne oczy – 2 sztuki w kolorze czarnym, średnica 8 mm.

W pakiecie dostajesz też oczywiście rzeczy niewymierne, jak:

  • gwarancję satysfakcji z wykonania unikatowego amigurumi na drutach i…
  • dodatkowy bonus w postaci uszczęśliwienia dziecka, które obdarujesz gotowym Dziergacym

lub

  • zadowolenie dziewiarki, która otrzyma od Ciebie prezent z Dziergacym do samodzielnego wykonania, bowiem pakiet nadaje się wyśmienicie na prezent!
Do wykonania projektu będziesz potrzebowała również (nie zawiera ich pakiet):

Debiut Dziergacego na Drutozlocie

Dziergacy debiutował podczas Drutozlotu 2019, dorocznej imprezy dziewiarskiej w Toruniu. Stał się tam chętnie fotografowaną atrakcją woolloop’owego stoiska i stał się główną nagrodą w naszym konkursie. Mam nadzieję, że Pani, która go wówczas wygrała, ucieszyła wydzierganym przez siebie kocurkiem jakiegoś maluszka.

drutozlot 2019 kot na drutach

2 IMG 20190907 172213 001

1 IMG 20190907 155733 001

Co zrobić z 300 g włóczki?

Prowadząc sklep z włóczką codziennie przekonuję się, że pomysłów na zagospodarowanie takiej ilości wełny jest tyle, ile dziewiarek. Właśnie z takiej ilości włóczki (mniej więcej, bo trochę zostaje, co można zagospodarować na przykład na dzierganą opaskę) powstaje Dziergacy. Ale chcę Wam polecić też inne projekty amigurumi autorstwa Agi. Jej wersje zwierzaczków mogą tu być fascynującą inspiracją. Zachęcam Was do odwiedzenia jej profilu wool.side i przekonania się, że zwierzaczki można robić zarówno na szydełku, jak i na drutach oraz że doskonale wyglądają robione z wełny i jej mieszanek, a włóczki bawełniane nie mają tu monopolu:-)

 

podpis bez tła 1

P.S. Dziękuję serdecznie kociej mamie Agnieszce za udostepnienie zdjęć kocura.


Jeśli wykonasz pracę z włóczek kupionych u mnie, pochwal się koniecznie oznaczając w mediach społecznościowych #woolloop_pl lub @woolloop.pl !