Filtry

Producent

Skład

Grubość

Rozmiar drutów / szydełka

Kolekcja

Kolor

Cena

Włóczki skarpetkowe

Włóczki skarpetkowe należą do najczęściej poszukiwanych przędz dziewiarskich. Swoją popularność zawdzięczają uniwersalności, bo pomimo specjalistycznej nazwy sprawdzają się doskonale nie tylko przy dzierganiu skarpet, ale w szeregu innych projektów dziewiarskich. Nie sposób przecenić w nich doskonałej równowagi pomiędzy naturalnością, a praktycznością. Gwarantuje to ich skład. Ten najpopularniejszy to 75% wełny owczej i dodatek 25% poliamidu lub innych włókien syntetycznych. To skład klasyczny, ale są i inne.

Dla miłośników luksusu dla stóp oraz osób, które poszukują po prostu niegryzącej włóczki na skarpety mamy włóczki z dodatkiem kaszmiru Grundl Hot Socks Pearl uni i jej kolorową wersję Hot Socks Pearl Color. Rosnącą popularnością cieszą się włóczki skarpetkowe z wełny merino, gwarantującej przytulną miękkość. Dodatek włókna bambusowego we włóczkach Hot Socks Rubin (również Grundl) to z kolei ukłon w stronę wygody i tych, którzy ręcznie dziergane skarpety chcą nosić także w cieplejszych porach roku.

Walory najbardziej znanej włóczki fińskiej Novita 7 Brothers doceniają zwolennicy skandynawskiego stylu życia i designu. Włóczka ta sprawdza się świetnie w dużych projektach, jak kardigany, pledy, wielkie i ciepłe poncha, a także oczywiście jako materiał na skarpety dla osób, które wolą robić na grubszych drutach.

Dla ekstremistów - na skarpety i swetry naprawdę grube typu "havy duty" sprawdzą się idealnie włóczki Isoveli (po fińsku "Wielki Brat") również firmy Novita.

Subtelne przeplatanki, warkocze i ażury uroczo będą wyglądały robione z cieńszych włóczek skarpetkowych - mięciutkiej Durable Soqs i uniwersalnej Cool Wool firmy Performance.
Więcej
Producent
Skład
Grubość
Rozmiar drutów / szydełka
Kolekcja
Kolor
Cena