Letnia torba na szydełku

Letnia torba na szydełku

Z trzech kolorów włóczek Yarn and Colors Super Must-have powstała siatka – torba na szydełku, według wzoru, który robi furorę tej wiosny.

torba na szydelku Yarn and Colors Super Must have woolloop
torba na szydelku Yarn and Colors Super Must have woolloop

Bawełna merceryzowana w grubości chunky

Jakiś czas temu bezskutecznie poszukiwałam do robótki na drutach grubej bawełny merceryzowanej 100%. Rozpoczynając współpracę z holenderskim producentem Yarn and Colors wiedziałam, że ich produkt Super Must-have będzie punktem obowiązkowym w sklepie. Nie tylko ze względu na świetną jakość, ale i z racji tej poszukiwanej grubości. Super Must – have to grubsza siostra cieńszej Must-have. Nadaje się na druty 6-7 mm. Siatkę robiłam na akrylowym szydełku 5,5 mm KnitPro Trendz, bo mam tendencje do luźnego przerabiania robótek i ta wielkość okazała się w sam raz.

Wybór kolorów

Zużyłam:

  • na spód i dół – jeden motek w odcieniu Clay (Glinka) Super Must-have, którego nie mam teraz w sklepie. Ale z powodzeniem można go zastąpić nieco bardziej nasyconymi, jak 008 Teak czy 026 Satay.
  • na jasny pasek – ok. 1/4 motka 003 Ecru, ale podwójnej nitki Must-have
  • na górę, rączki i ozdobę – ok. 1/2 motka 072 Szkło Super Must-have

Robicie podobne? Zachęcam, bo wzór nie jest skomplikowany, a satysfakcja wielka!

Jeśli chcecie pokazać tu swoje prace z woolloop’owych włóczek, piszcie śmiało. Możecie też oznaczać Wasze prace hashtagiem #woolloop_pl na Instagramie! Zaglądaj tam, polub i wiedz pierwsza o nowościach!