Skarpetki z kratką z włóczki Warm & Cozy

Skarpetki z kratką z włóczki Warm & Cozy

Od kilku tygodni w ofercie woolloop jest nowa grubsza włóczka skarpetkowa Warm & Cozy bułgarskiego producenta Performance. Widzę, że sporo Klientek już zdążyło ją polubić. Postanowiłam więc pokazać wydziergane z niej skarpetki dla Synka.

245325101 4430903350331402 2422897626154970052 n

Mała nóżka przestaje być mała i zbliża się rozmiarem do mojej:-) A jej – również coraz większy i dojrzalszy w świadomych wyborach – Właściciel naprawdę upodobał sobie mamine skarpetki (yes!). Kiedy przyszła dostawa Warm & Cozy z Bułgarii, zażądał od razu kolejnych skarpetek. Wybór padł na “sorbetową” kombinację kolorów, bazujących na czerwieni, czyli na odcień C 012, pięknie komponujący się z czerwieniejącym jesienią dzikim winem za naszymi oknami:-)

Ucieszyłam się z tego wyboru, bo bardzo lubię robić szybkie i ciepłe projekty skarpet z nieco grubszych włóczek. A Warm & Cozy dzierga się na drutach 3 mm, bo to włóczka kwalifikowana przez producenta do grubości Sport/DK.

czerwone skarpety na drutach z wloczki Warm Cozy Performance blokowane na drewnianych blokerach do skarpet 1

Skąd wzór na skarpety?

Na model wybrałam dość prosty wzór na włóczkę skarpetkową 6 ply, który znajdziecie TUTAJ.

O wyborze zadecydowała możliwość pokazania włóczki na prawej i lewej stronie jednocześnie (ścieg gładki prawymi na podeszwie i lewymi na wierzchu) oraz bardzo delikatny, a zarazem dość oryginalny i unisex motyw kratki na kostce. Nie chciałam bowiem zdobić tej skarpety nadmiernie wyszukanymi wzorami, bo przede wszystkim miała być dla chłopca, a po drugie tak bogata kolorystycznie włóczka wymaga pewnej powściągliwości. W dodatku bardzo lubię wszelkie przeplatanki, zwłaszcza takie geometryczne i sportowe.

Na tym zbliżeniu dobrze widać, jak układa się wzorzysta włóczka w oczkach lewych, a jak w prawych.

zblizenie na czubki palcow skarpet dzierganych z wloczki Warm Cozy Performance woolloop

A tutaj zoom na “kratkę”

245331981 4430903343664736 7127996189557931100 n

Skarpety te przerabia się od nogawki do palców. Oczka nabrałam fantastycznie prostym sposobem elastycznym, idealnym do ściągaczy 1:1, czyli metodą włoską, zwaną też Italian (Tabular) Cast On lub Long-Tail Tabular Cast On. Na YouTube wpisując te nazwy znajdziecie mnóstwo filmików instruktażowych dla tej metody. Ja polecam ten:

Zużycie włóczki

Skarpetki w rozmiarze 38-39 (choć i ja z moim 40 też się jakoś mieszczę) zużyłam niecały motek Warm & Cozy (włóczka konfekcjonowana jest w motkach po 100g). Jak już wspominałam skarpetki w całości robiłam na drutach 3 mm. Gdybym wiedziała, jak mało włóczki zużyję, od razu nogawkę ze wzorem kratki zrobiłabym dłuższą, bo bardzo mi się podoba. Będę wiedziała na przyszłość:-)

para skarpetek dzierganych wloczka Warm cozy

 

podpis bez tła 1

——–

P.S. Jeśli ta praca zainspirowała Cię do własnego wyrobu z włóczek woolloop, pochwal się koniecznie oznaczając #woolloop_pl lub @woolloop.pl na Instagramie lub Facebooku lub po prostu prześlij swoje zdjęcia z komentarzem na biuro@woolloop.pl. A ja chętnie pokażę Twoje dzieło światu:-)