Szal Funny Rainbow Star

Szal Funny Rainbow Star

Szal Funny Rainbow Star

Nie mam takiej cierpliwości, jak Pani Kasia… Bo gdybym miała, poszłabym w Jej ślady i zrobiła “mchem” taki szal.

Pani Kasia z włóczki firmy Katia (nomen omen) Funny Rainbow Star zrobiła na szydełku chustę, która poprawia humor w szare jesienne i zimowe dni, a idę o zakład, że latem spisze się też wspaniale. Funny Rainow Star to cieniowana bawełna z dodatkiem delikatnej, srebrnej nitki poliestrowej. Używa się jej właśnie do dziergania i szydełkowania szali, chust, topów i delikatnych sweterków. W motku ważącym 150 g jest 600 m włóczki.

Chusta Pani Kasi powstała pracochłonnym, ale pięknym ściegiem “mech” na szydełku.

chusta z wloczki Katia Funny Rainbow Star woolloop

Mech jest idealny do tej włóczki, bo wydobywa kolory, intryguje fakturą, ale nie dominuje wyrobu. Myślę, że przy wzorach ażurowych nie byłoby aż tak dużego efektu WOW. Zresztą można samodzielnie sprawdzić, bo przy zakupie już jednego motka dodaję bezpłatnie zeszyt Katii z dwoma wzorami na chusty z Funny Rainbow Star, na druty i szydełko.

Właścicielka twierdzi, że chusta doskonale grzeje, mimo, że jest bawełniana, a kolorystyka sprawdza się w wielu stylizacjach. Na własne oczy to sprawdziłam! Najciekawiej prezentuje się, moim zdaniem, gdy w ubraniu pojawia się jakiś mocniejszy akcent kolorystyczny, nawiązujący bezpośrednio do kolorów chusty. Widziałam ją już w zestawieniach z szarością i czernią jako tłem, a do tego fioletowymi, naftowymi lub ciemnoczerwonymi rajstopami. Za każdym razem wyglądała niesamowicie. Szczególnie, że Pani Kasia jest blondynką, zatem kolor włosów z kolei nawiązuje do najjaśniejszych wątków Funny Rainbow Star.

szal na szydelku z wloczki Katia Funny Rainbow Star woolloop

Świecąca srebrna nitka jest bardzo subtelna. Zdobi szal, ale nie jest nachalna.

Wiem, że Pani Kasia robi jeszcze jedną chustę z tej włóczki w innych kolorach dla koleżanki. Ciekawa jestem, jak się będzie prezentowała.

szydelkowa chusta Funny Rainbow Star woolloop

Wielka szkoda, że producent wycofuje się z robienia tej wersji włóczki. Pozostaje co prawda jeszcze Funny Rainbow (bez Star), ale jeśli ktoś pokochał ten delikatny szyk glamour, to niestety tam już go nie znajdzie:-(