Czapeczka z YAC Charming

Czapeczka z YAC Charming

Dwukolorową czapeczkę z włóczki Yarn and Colors Charming zrobiłam dla pewnej bardzo młodej damy, w ramach prezentu na jej drugie urodziny i testowania włóczki przy okazji.

Dziecięca czapeczka z włóczki Yarn and Colors Charming woolloop

Certyfikowana mieszanka z efektem przetarcia

Bawełniano-akrylową Charming wyróżnia ciekawy efekt wizualny (przetarcie), świetna jakość i – jak to we wszystkich włóczkach Yarn and Colors – bajeczna gama kolorów. Czapeczkę zrobiłam z jej grubszej wersji Super Charming, której na razie nie mamy jeszcze w sklepie. Ale korzystając z wersji podstawowej Charming możecie uzyskać ten sam efekt, bowiem kolory są identyczne. Wystarczy wziąć podwójną nitkę lub przeliczyć próbkę na więcej oczek.

Jak zrobić czapeczkę?

Opisuję to szczegółowo na blogu, więc proszę tam niebawem zajrzeć po dokładne instrukcje. Do zrobienia czapki wg tego opisu nada się każda włóczka na druty 5 – 5,5 mm. Oczywiście polecam włóczki wełniane, merino lub bawełniane z dodatkami, a nie włóczki czysto akrylowe, które – jak z moich i nie tylko moich doświadczeń wynika – łatwo ulegają zniekształceniu, rozciągnięciu, no i przede wszystkim nie są tak komfortowe w noszeniu. A w wypadku wyrobów dziecięcych jest to szczególnie istotne. Mieszkana bawełniano-akrylowa Charming ma tę zaletę, że jest w niej dużo, bo 68% naturalnego włókna, a w dotyku jest bardzo miękka i przyjemna. No i te kolory!

“Dziewczęcy róż” i “Wapień”

To dwa kolory użyte w tym projekcie. Skontrastowane, ale dyskretnie, co pięknie podkreśla ciekawy ścieg o nazwie “zakręcony tweed”, który mimo, że wygląda na skomplikowany jest tak naprawdę bardzo prosty do wykonania. Polecam serdecznie!

Jeśli chcecie pokazać swoje prace z woolloop’owych włóczek, piszcie śmiało!