Topy z egipskiej bawełny Earth

Topy z egipskiej bawełny Earth

Topy z egipskiej bawełny Earth

Niezwykłe wybarwienia Earth – mieniącej się kolorami włóczki z najszlachetniejszej bawełny egipskiej – sprawiają, że wyobraźnia dziewiarki natychmiast podsuwa mnóstwo pomysłów na jej wykorzystanie. Czasem te najprostsze okazują się najbardziej efektowne.

Ponieważ na ostatnich targach Drutozlot 2022 w Toruniu wiele osób podziwiało i zagadywało mnie o tę włóczkę, postanowiłam pokazać Wam, co z Earth wyczarowuje Pani Ewa oraz czym charakteryzuje się bawełna egipska w ogóle.

Dziergane topy proste, czy wymyślne?

Podobają mi się ażurowe, wymyślne topy na lato. Nieważne, czy robione na szydełku, czy na drutach – zawsze wprawiają moje dziewiarskie serce w żywsze bicie. Ale, gdy siadam, by wybrać wzór, przeważnie po przejrzeniu kilkudziesięciu, jeśli nie setek modeli na Ravelry, Pinterest i Instagramie oraz gazetek dziewiarskich, ostatecznie jako najpiękniejsze wybieram te proste topy, ewentualnie z ażurem na tle prostego ściegu dżersejowego. Gdy włóczka nie jest jednolita, jest to już prawie (dlaczego prawie, czytaj poniżej) regułą.

Pani Ewa, dziewiarka z profilu instagramowego Trolle – zręcznie zrobione szczególnie lubi melanże, tweedy i wielokolorowe włóczki. Używa chętnie przędz typu multicolor lub sama komponuje melanże z włóczek jednobarwnych. Gdy nieco ponad rok temu sprowadziłam do sklepu po raz pierwszy włóczkę Earth, od razu zwróciła na nią uwagę. I szybko powstał pomysł na topy na drutach.

Efektem są śliczne projekty, które prezentuję poniżej.

Poznawaj nowe wzory, korzystaj z rabatów – zapisz się na newsletter woolloop!

rozowy top na drutach z wloczki Earth GFC kolor New born Trolle Zrecznie
różowy top z włóczki Earth GFC kolor “New born”. Autorka: Trolle zręcznie
Top z wloczki Cotton Earth GFC Autorka Trolle zrecznie
Top z włóczki Cotton Earth GFC – Autorka: Trolle zręcznie
https://woolloop.pl/produkt/wloczka-earth-golden-fleece-carders/
top na drutach z włóczki Earth Cotton GFC w kolorze Jesień autorka: trolle zręcznie
top z wloczki Earth w kolorze Jesien Autorka Trolle zrecznie 2
top z wloczki Earth w kolorze Jesien Autorka Trolle zrecznie 2
top z wloczki Earth w kolorze Jesien Autorka Trolle zrecznie
top z włóczki Earth w kolorze Jesień – Autorka Trolle zręcznie

A ostatnio powstała u Ewy bluzka z Earth łączonego z moherkiem. Efekt piękny – przyznacie!

top z Earth i moheru autorka Trolle zrecznie
top z Earth i moheru autorka Trolle zrecznie

Mam też własny top…

…nieco bardziej wymyślny pod względem wzorów niż pokazywane powyżej i nie w całości z Earth, ale może Was też zaciekawi.

Mój top powstał z różnych kolorów i gatunków włóczek, ale spoiwem kolorystycznym jest właśnie Earth. Znajdziecie tu różne odcienie błękitu i niebieskiego, kremową biel i prawie szarość. Wszystkie te barwy powtarza Earth w kolorze Winter Sky 1114 (Zimowe niebo), którą wykorzystałam w projekcie.

DSC 9292

DSC 9334

top z wloczka Earth bawelna egipska Golden Fleece Yarns woolloop

DSC 9396

Top przeżył chrzest bojowy podczas chorwackich upałów w roku 2021, potem przedłużyłam go jeszcze nieco dodając kilka rzędów ściegu francuskiego na dole i ponownie chodziłam w nim latem 2022. Spisuje się znakomicie. Mogę więc i model i włóczkę polecić na letnie dzierganie i na letnie używanie.

Wzór topu zaczerpnęłam z jednego z wydań gazetki dziewiarskiej. O cechach Earth, jej kosmopolitycznym rodowodzie możecie poczytać we wcześniejszym wpisie. A najłatwiej po prostu o bawełnie egipskiej i wzorze możecie dowiedzieć się, oglądając odcinek mojego vloga #dzierganieraduje. Pokazuję w nim wszystkie kolory po kolei, no i widzicie mój top “na żywca”;-) Zapraszam do subskrypcji kanału na YouTube przy okazji!

Ciekawe, czy podobają Wam się bardziej proste, czy bardziej ażurowe zastosowania Earth?

Pani Ewie dziękuję za możliwość prezentacji zdjęć:-)

 

podpis bez tła 1

——–

P.S. Jeśli ta praca zainspirowała Cię do własnego wyrobu z włóczek woolloop, pochwal się koniecznie, oznaczając #woolloop_pl lub @woolloop.pl na Instagramie lub Facebooku lub po prostu prześlij swoje zdjęcia z komentarzem na biuro@woolloop.pl. A ja chętnie pokażę Twoje dzieło światu:-)