Co zrobić z bawełnianych włóczek Katia? – Jaipur Cake

Co zrobić z bawełnianych włóczek Katia? – Jaipur Cake

Lato nam się jakoś „ślimaczy”, ale wierzę, że niebawem będzie pięknie, słonecznie i kolorowo. By przyspieszyć ten moment, choćby mentalnie, dodałam do sklepu 3 nowe, bajecznie kolorowe włóczki firmy Katia i chcę Wam przedstawić kilka pomysłów na naprawdę kolorowe letnie dzierganie z Katią.

Letnie wloczki Katia

Dzisiaj zaczniemy od…

DSC 7084

Jaipur Cake to włóczka, która oszołomiła mnie osobiście i już się u mnie coś z niej dzieje. Tym razem nietypowo, bo na szydełku, nie na drutach. Zachwyciła mnie propozycja producenta na letnią sukienkę na ramiączkach. Kiedyś to się nazywało „plażówka”. Nie mam pojęcia, jak będę w tym wyglądać, ale oprzeć się tej feerii barw nie mogłam!

95430689 10157596694389582 6006517561661849600 o

A namówił mnie na to Mąż, któremu też się bardzo spodobała. Nie miałam wątpliwości, że moja będzie dokładnie w tym zaplanowanym przez projektantów Katii kolorze, czyli 407, będącym bardzo soczystym połączeniem odcieni turkusu, pomarańczy, ciemnej winnej czerwieni, fioletów, beżu i ładnej żółci. Naprawdę trudno wymienić je wszystkie. Robótka słupkami, przedzielanymi partiami ściegu „mech” pięknie ujawnia właściwość włóczki w układanie się w paski o nieregularnej strukturze. Miejscami wychodzą nawet takie dodatkowe kwadraciki, które rozbijają monotonię pasków.

DSC 7073

Projektanci twierdzą, że z jednego motka 1100 m zrobię całą, krótką sukienkę. Noszę jednak nieco większy rozmiar niż modelka, więc zobaczymy…

Z Jaipur Cake szydełkuje się znakomicie i bardzo gładko. Dosłownie, bo włóczka jest merceryzowana, a więc satynowa i lejąca. No i co ważne, doskonale skręcona nitka. Nie ma żadnej szansy na zaplątanie w nią szydełka. Zobaczcie tutaj, jak włóczka wygląda z bliska.

DSC 7068

DSC 7080

Tymczasem zaliczyłam już prucie, bo niestety nie jestem zbyt biegła w szydełku i wychodziły mi krzywe, falowane brzegi. Pewnie każda dziewiarka, wspominając swoje początki zmagań z szydełkiem, wie, że zetknęła się z tym problemem. Dla tych z Was, które są na tym samym etapie adepta szydełkowania, podpowiem, co sama zrobiłam. Otóż przekopałam polski YouTube bez satysfakcjonujących rezultatów, bo było sporo o zwężaniu, ale w środku robótki, a ja musiałam znaleźć prostą, klarowną instrukcję, jak zwężać na brzegach i dopatrzeć się, co robiłam źle. Sytuację pomógł mi opanować ten tutorial (w języku angielskim). Jeśli więc zmagacie się z podobnym problemem, może być pomocny.

Katia Jaipur Cake sprowadziłam dla Was w trzech kolorach, wg mnie najciekawszych. Poniżej możecie podejrzeć inne. Gdyby któryś z nich był dla Was pożądany, dajcie znać na e-mail, uwzględnię go przy uzupełnianiu zapasów, o ile będzie dostępny.

kolory wloczki Katia jaipur cake
kolory włóczki Katia Jaipur Cake

DSC 7089

Do każdego motka dodaję zeszyt, w którym znajdują się dwa, nietuzinkowe darmowe wzory na robótki z tej włóczki. Są to pareo i kamizelka – narzutka. Obie do wykonania szydełkiem. Koniecznie pochwalcie się, jeśli któryś z nich wykorzystacie (niekoniecznie z tej włóczki)! Jak się pochwalić – wystarczy oznaczyć nas na Facebooku @woolloop.pl lub Instagramie #woolloop_pl

DSC 7024

Tu zobaczcie, jak wygląda gotowe pareo z innej wersji kolorystycznej Jaipur Cake:

szydelkowe pareo z wloczki Jaipur Cake woolloop

DSC 7056

A tutaj pomysł producenta na narzutkę. Przyda się na letnie kreacje, prawda?

szydelkowa narzutka z wloczki Jaipur Cake woolloop