Co zrobić z włóczki Forest? – darmowe wzory

Co zrobić z włóczki Forest? – darmowe wzory

Wiele osób pyta mnie o tę ciekawą włóczkę, bo choć zachwyca wyglądem, nie każdy ma na nią od razu pomysł. Podsuwam dziś kilka propozycji. Propozycji, którym towarzyszą darmowe wzory prosto od producenta.

motki wloczki melanzowej Durable Forest w koszyku probka dzianiny na drutach i rozrzucone jesienne liscie

Jaki skład ma Durable Forest?

Mówię o niej, że to typowa mieszanka, ale z akcentem (i to wyraźnym!) luksusu. W składzie znajdziecie bowiem, co prawda akryl, ale dużo wełny merynosowej oraz jedwab. Efektowny, lecz wyważony wygląd włóczki wynika właśnie z tego składu. Jest melanżowa, ale bez kontrastów, jest błyszcząca, ale subtelnie, jest tweedowa, ale bez nopków, no i co tu kryć, jest też po prostu wytrzymała, bo o to “dba” domieszka akrylu.

W motku 50g jest 187 m włóczki o pięknym skręcie. Zaleca się użycie drutów 2,5 – 3 mm.

Pomysły na Forest

Ta “leśna” włóczka nadaje się znakomicie na wszelkie projekty jesienno-zimowe oraz wiosenne.

Pokochały ją już nasze klientki i często używają jej do samodzielnie zaprojektowanych wzorów. Zobaczcie, jaki piękny, autorski zestaw: szal, dwie czapki i mitenki zrobiła z niej Pani Maria!

Również holenderski producent włóczek Durable proponuje kilka ciekawych projektów. Każdy z nich ma w sobie klasę, a wybór będzie zależał od Waszych preferencji; czy wolicie robić na drutach, czy bliższe Wam jest szydełkowanie oraz potrzeb. Klikając na link pod zdjęciem traficie na stronę producenta z darmowym wzorem. Wszystkie użyte tu zdjęcia też są własnością firmy Durable.

Rękawiczki z wrabianymi wzorami na mankietach (na druty)

Mój “number one” to bezwzględnie para rękawiczek, robiony na drutach we wzory typu fair isle, ale zupełnie niebanalne.

pieciopalczaste rekawiczki na drutach z wzorem wrabianym z wloczki Durable Forest
 Link do wzoru: Fair Isle Gloves

Komplet w żołędzie (na druty)

Kolejny unikatowy zestaw to rękawiczki z jednym palcem plus beret we wzór żołędzi. Czyż to nie kwintesencja złotej, w tym wypadku holenderskiej, jesieni? A zapewniam Was, że w Holandii jest ona równie złota, jak u nas:-) Założę się, że nikt widząc Was w takim przyodziewku nie przejdzie obojętnie. Choć to niewątpliwie wzór dla wytrawnych dziewiarzy:-)

rekawiczki z jednym palcem i czapka beret na druatch z wzorami zoledzi z wloczki Durable Forest
Link do wzoru: Tweed Mittens & Beret

Szydełkowy szal w pasy (szydełkiem)

Nowość w ofercie producenta to ten wzór. Charakteryzuje się pasami o zmiennej grubości, co czyni go wyjątkowym.

Szydelkowa chusta w pasy wloczki Forest Durable
Link do wzoru: Forest Shawl

Kardigan w stylu Chanel (na drutach)

Mam go na liście “do zrobienia” i może kiedyś przyjdzie na niego pora, bo wart jest tego. Klasyczny szyk, klasyczny fason. Która kobieta nie potrzebuje takiego w garderobie – ręka do góry! Zobaczcie go koniecznie na zbliżeniach!

kardigan typu chanel z wloczki Durable Forest
Link do wzoru: Henrike Cardigan

Kardigan typu wrap (szydełkiem)

Nazwa adekwatna do konstrukcji, bo nazywa się “Wrap me up!”. Tego typu fasony są ostatnio szalenie modne. Mnie w tym modelu zachwyca dobór koloru nr 4007, który – jak mówi jedna z klientek – kojarzy jej się z zielonym bursztynem. Dobre porównanie. Dacie się otulić?

szydelkowy zielony sweter typu wrap z wloczki Durable Forest
Link do wzoru: Wrap me up Cardigan

Chusta trapezowa (szydełkiem)

Pewnie zastanowi Was jej kształt. Jest bardzo nietypowy, bo nie jest to trójkąt, ani strzałka, lecz asymetryczny trapez o jednym boku wydłużonym. Do jego wykonania będziecie potrzebowały jeszcze na wykończenie jeden motek włóczki bawełnianej. Na pewno znajdziecie odpowiednią na naszych półkach.  Możecie też pokusić się o wykończenie jej w stylu glamour z użyciem metalizowanej włóczki… Glamour właśnie:-)

trojkatna chusta na szydelku z wloczki Durable Forest
Link do wzoru: Into the woods Shawl

Na ostatek wzór płatny, ale ciekawy

Szal męski we wzór warkoczy (na drutach)

Kolejny szal, tym razem dla mężczyzny. Piękny klasyk z plątaniną warkoczy, autorstwa Wieke van Keulen. Wzór dostępny jest na Ravelry za niecałe 5 euro. 10% dochodów ze sprzedaży wzoru trafia do organizacji Wakibi (http://www.wakibi.nl/), zajmującej się udzielaniem mikropożyczek dla osób fizycznych w krajach rozwijających się.

dziergany meski szal z warkoczami z wloczki Durable Forest
Link do płatnego wzoru: Islands Blues

Bardzo jestem ciekawa, czy któryś z tych wzorów Wam się przyda i wykorzystacie go, niekoniecznie z włóczką Forest, dla której są dedykowane. Ale tak, czy owak, pochwalcie się, oznaczając nas #woolloop_pl lub @woolloop.pl na Instagramie lub Facebooku!

Miłego dziergania!

podpis bez tła 1