Golf z bawełnianej włóczki YAC Must-have
Powstał na drutach Pani Karoliny dla Jej klientki, która upatrzyła sobie ten i tylko ten kolor z bogatej palety Must-have – “Las”. Specjalnie musiałam sprowadzić dodatkową partię tego głęboko zielonego “lasu”. Było warto!
Pani Karolina wyczarowała według własnego autorskiego projektu piękną pracę. Sweterek całoroczny, bo choć wygląd ma naprawdę “sweterkowy” – jest i golf i warkocze – jednak użyty materiał, czyli merceryzowana bawełna sprawia, że nada się doskonale i na chłodniejsze dni cieplejszych pór roku. Pani Karolina przedstawiła ją tak:
Przed Wami dwa kilometry genialnej jakości włóczki przerobione na ponadczasowy golf.
Już puchnę z dumy:-D A Autorka chwaliła holenderską włóczkę bawełnianą jeszcze zanim przystąpiła do pracy:
Ta bawełna jest po prostu cudowna w dotyku!
I nie zawiodła się, bo po skończeniu sweterka skomentowała:
Włóczka jest świetna, bardzo dobrze się na niej pracuje, nic się nie rozwarstwia, mam nadzieję, że w noszeniu też tak dobrze się sprawdzi.
Mam nadzieję i ja:-) Tymczasem zerknijmy na gotowy udzierg!
Sweter z golfem, który nie “gryzie”
Golf dziergany z bawełnianej włóczki ma niewątpliwie też tę zaletę, że nie gryzie w szyję. Ja mam ten problem ze swetrami z golfem. Choć jestem dość odporna na “podgryzanie”, jednak wełniane golfy (z wełny innej niż merynosowa lub baby alpaka) dręczą mnie i gryzą niemiłosiernie. Golf z bawełny i to jeszcze gładziutkiej i jedwabistej, bo merceryzowanej, to jednak inna bajka i świetne rozwiązanie. Czym jest bawełna merceryzowana i czym różni się od zwykłej możecie poczytać w jednym z wcześniejszych wpisów.
Technika wykonania swetra
Pani Karolina zrobiła sweterek, jak już pisałam według własnego wzoru. Zamierzony jest na rozmiar S/M jako lekko oversized, ale z relatywnie wąskimi rękawami, co przy bogatym wzorze warkoczy na rękawach wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem. W przeciwnym wypadku, gdyby i rękawy były bardziej obszerne, na sweterek trudno byłoby założyć kurtkę czy płaszcz, a poza tym pogrubiałby optycznie sylwetkę.
Bogate i urozmaicone warkocze pięknie kontrastują z ascetycznym korpusem swetra wykonanym ściegiem dżersejowym, a ciemny kolor i satynowy połysk włóczki doskonale je eksponują.
Zużycie włóczki Must-have
Sweter powstał na drutach nr 6 i przerabiany był podwójną nitką Must-have. Dziewiarka zużyła ok. 16 motków włóczki, której jeden 50-gramowy motek zawiera 125 m włóczki, czyli tak jak pisała Autorka jest to ok. 2 kilometrów włóczki. Jeśli ktoś nie lubi przerabiania podwójną nitką, alternatywną włóczką może być dwukrotnie grubsza włóczka – siostra Must-have, czyli Super Must-have.
——-
Jeśli zaciekawiła Was ta praca, zaglądajcie koniecznie na profil Pani Karoliny na Instagramie @nula.knitwear Znajdziecie tam całe mnóstwo innych dzierganych śliczności na zamówienie i nie tylko. Wszystkie wykonane z sercem i dobrym gustem:-)
Pani Karolinie dziękuję serdecznie za udostępnienie zdjęć!
——–
Jeśli ta praca zainspirowała Cię do własnego wyrobu z włóczek woolloop, pochwal się koniecznie oznaczając nas #woolloop_pl lub @woolloop.pl na Instagramie lub Facebooku lub po prostu prześlij swoje zdjęcia z komentarzem na biuro@woolloop.pl.
Miłego dziergania!